Vandaag stonden de lessen in groep 8 helemaal in het teken van ontwerpen, techniek en duurzaamheid. In samenwerking met Kempenhorst en Meester de Techniek gingen de leerlingen aan de slag met een uitdagende ontwerp- en maakopdracht: ontwerp en bouw je eigen duurzame tuinmeubel!
Deze activiteit sloot perfect aan bij ons Blink-thema ‘Duurzaam Design’. De leerlingen ontdekten dat een goed ontwerp niet alleen mooi moet zijn, maar ook stevig, functioneel én duurzaam. Eerst werd er nagedacht en ontworpen, daarna was het tijd om de handen uit de mouwen te steken.
Met kartonnen rietjes als bouwmateriaal onderzochten de leerlingen hoe je een constructie zo sterk mogelijk kunt maken. Driehoeksverbindingen, kruizen en slimme verstevigingen kwamen daarbij goed van pas. Soms bleek een eerste ontwerp nog niet stevig genoeg en moest er opnieuw worden nagedacht, aangepast en getest. Precies zoals echte ontwerpers en technici dat ook doen!
Het was prachtig om te zien hoe creativiteit, techniek, samenwerken, probleemoplossend denken en duurzaamheid vandaag samenkwamen.
Een geslaagde techniekmiddag waarin groep 8 liet zien: een goed idee wordt nóg beter als je het durft te bouwen, testen en verbeteren!

